26
Şub

Trakya Web Tasarım

Yerel VS. GLOBAL WEB TASARIMI: DOĞRU KİTLEYE NASIL ULAŞILIR?
İşletmeler, mallarını ve hizmetlerini müşterilere nasıl sundukları mevzusunda bugün daha çok seçeneğe sahipler: ne olursa olsun tuğla ve harç,% 100 çevrimiçi ya da ikisinin bir kombinasyonu. bundan dolayı, web tasarımı mutlaka olmasını istediğimiz kadar rahat değil.

Ancak büyük fotoğraf öğeleri bir yana, yerel işletmeler, küresel şirketler ve her iki kategoriyi kapsayan girişimcilere yönelik tasarım mevzusunda tam olarak neye ihtiyacınız var? Tekirdağ Web Tasarım Olarak bir göz atalım;

web sitesinde maksimum dikkat edilen konu ise data yoğunluğudur.

Bilgi yoğunluğu, bir site ziyaretçisinin bir internet sayfasına veya web sayfasına girer girmez karşıladığı içerik biçimindeki bilgi miktarıdır.

Bilgi yoğunluğu arttıkça, ziyaretçinin sitede yada sayfada göreceği içerik miktarı da artar. İçeriğe bu bağlanma nedeniyle, bilgi yoğunluğunun kullanıcının bilişsel yükü üzerinde hemen bir etkisi olur, bu da sitenin gezinilebilirliği, kullanılabilirliği ve kullanıcı deneyimi üzerinde büyük bir etkiye sahiptir.

Tasarlarken, kullanıcı tarafından engellenmeden ne kadar içeriğin makul bir şekilde işlenebileceğini düşünmek faydalı olacaktır. Karşılaştıkları içerik ne kadar fazlaysa, belirli görevleri ve sayfa hedeflerini tamamlamaları o kadar uzun sürecektir… çünkü görevleri ve hedefleri tamamlamaları için zihinsel işlem gücü miktarı önemli ölçüde artar.

Ziyaretçilerin ilgisini çekmek için çok fazla içeriğe sahip bir siteyi yüklemek her vakit cazip olmakla birlikte, ölçülü olma ve minimalizm mükemmel bir kullanıcı dostu olmanın anahtarıdır. Bu çözümlere kavuşmak için sizde Tekirdağ Web Tasarım  ile iletişime geçerek sizde internet sayfası sahibi olabilirsiniz.