07
Mar

Tekirdağ Web Tasarım – Site Ayarları Nasıl Olmalı

Tekirdağ Web Tasarım ın önerisi : Web sitenizin metriklerini takip etmemek yada yaparken ancak bulduğunuza bakılırsa harekete geçmemek, nerede ise hedefinize ulaşmayı umut karanlık karanlıklarında dolaşmaya eşit: her ikisi de mümkündür ancak olası değildir.

Ancak hangi ölçütlere özel dikkat göstermelisiniz? Kendinden saygılı her webmasterın seyretme listesinde ortaya çıkmaya eğilimli olduklarından, bazıları muhtemelen yüzlerce defa duymuşsunuzdur. Bununla beraber, derhal çıkma oranları ve Google anahtar kelime sıralamalarının yanı sıra çok sayıda metrik vardır – belki de daha azca bilinir ve daha azca tartışılmış, ancak yine de çok önemli.

Bugün, başarıyla belirsizlik içinde fark yaratan daha azca bilinen metriklerden bazılarına göz atacağız.

1. Arama Motorlarından Ziyaret Eden Ziyaretçi SaysıcaklıkTrafiğinizin miktarında önemli değişiklikler gördüğünüzde, her süre anahtar kelime talebindeki değişikliklerden veya mevcut sayfalarınızın daha iyi sıralamasından kaynaklanmaz. Daha az açık olan nedenlerden biri, web sitenizin Google tarafınca dizine eklenen sayfa sayısındaki değişikliklerdir. aktif olarak hiçbir şey yapmadan ve arama anahtar kelimeleri kalıplarında önemli değişimler yapmadan trafikte dramatik bir artış yada azalma olabilir, çünkü Google web sitenizde daha derin yada daha sığ tarama yapıyor anlamına gelir.

Eğer içerik eklerseniz ve bu sayfalar dizine eklenmezse, o zaman bir şeyler ters gitti.

Bu ne şekilde kullanışlıdır? Web sitenizin performansı hakkında ek bir fikir edinirsiniz. Eğer içerik eklerseniz ve bu sayfalar dizine eklenmezse, o zaman bir şeyler ters gitti. Google sitenizde daha derin tarama yaparsa, bunu son zamanlarda meydana getirdiğinız bazı değişikliklere bağlayabilir ve bu işlemin olumlu bir tesiri bulunduğunu kendiniz belirtebilirsiniz. Örneğin, gezinme yapınızı değiştirirseniz ve kısa sürede daha çok sayfanın ziyarete başladığını fark ederseniz, bunu faydalı bir uygulama olarak işaretleyebilir ve bu yönde denemeye devam edebilirsiniz. Beceremez iseniz Tekirdağ Web Tasarım la bildirişime geçebilirsiniz.

2. Markalı ve Marka Dışı Trafiğin Bölünmesi
Markalı anahtar kelimeler, şirketinize veya ürün adınıza direkt atıf içeren anahtar kelimelerdir; markasızlar ise yalnızca işletmenizle teğetsel olarak ilgilenen ve sektör geneliyle daha ilgili olan daha kapsamlı terimlerdir.

Her iki trafiğin miktarını ve birbirlerine karşı nasıl performans gösterdiklerini görmek, aradaki dengeyi sağlamış olduğunıza ve gelecek SEO stratejinizi tanımlamanıza yardımcı olur.

Bir taraftan, markalı trafik genellikle saf dönüşümler açısından daha iyi performans gösterir – sadece bunun nedeni, daha önce işiniz hakkında bildikleri ve muhtemelen belirli bir öğeyi arayan markalı bir anahtar kelimeyi aradığında. Başka bir deyişle, markalı trafik daha marka ilgisi ve farkındalık anlamına gelir.

… Daha markalı trafik daha yüksek marka ilgisi anlamına geliyor …

Öte taraftan, ilk kere markanızı keşfeden yeni kullanıcılarınızın, ziyaretçilerin ve gelecekteki potansiyel müşterilerin çoğunu elde etmeniz, markalı olmayan trafikten kaynaklanmaktadır. Markalı kampanyalarınız markalı kampanyalardan daha iyi bir performans sergiliyorsa, daha çok marka benzeşimi oluşturmak için yoğunlaşmanız gerektiği anlamına gelir.

3. Tarama Hataları
diğer şeylerin yanı sıra, Google Search Console, varsayılan olarak site çapında hataları taramanızı gösterir; ancak, isterseniz rapor hassas bir halde ayarlanabilir. anlatmaya gerek yok, fark ettiğiniz herhangi bir tarama hatası derhal harekete geçirilmelidir, varlığı web sitenizin bazı bölümlerinin gerektiği şeklinde çalışmaması ve size herhangi bir trafik getirmesi anlamına gelmez.

Site hataları öncelikle ele alınmalıdır çünkü bunlar tüm web sitenizi etkisinde bırakır. DNS ve sunucu en önemlisidir: Googlebot’un sitenize hiç bağlanmadığı eski durumu ve sunucunuzun yanıt vermesi çok uzun süren eski anlamıdır. Getir’i Google’da kullanmak ve peşinden yardım talimatlarını seyretmek, bu problemlerı çözmek için iyi bir başlangıç ​​noktasıdır.

4. Final Dönüşümleri (Hedef Başarı)
Yalnızca nihai dönüşümler, stratejinizin ne kadar iyi çalışmış olduğunı izah edebilir …

Evet, dönüşüm, muhtemelen en tartışmayı en iyi hale getiren metriktir. Peki, daha azca malum metriklerden oluşan bir listeye nasıl girer? Çok bayağı: Son satış dönüşümlerinden, işletmenizin önünde belirlediğiniz nihai hedefe ulaşılmasından bahsediyoruz ; bir çevrimiçi perakende satıcısı, bir satış yapacağı, bir abonelik satan bir SaaS ajansı için vb. Olması durumunda Başka bir deyişle, fiili neticeları ölçmelisiniz, parayı cebinize koyan bir şey. Örneğin, ücretsiz abonelikler dönüşüm değildir; Biroldukça kişi daha sonrasında web sitenizle tekrar etkileşime girmeden yarım sene önce çıkmak için bu okumayla yetinmek için belirsiz bir niyetle abone olur. Yalnızca nihai dönüşümler, stratejinizin ne kadar iyi çalıştığını ve herhangi bir şeyi değiştirmeniz gerekip gerekmediğini gösterebilir.

5. Backlink Profili
Backlinkler hala SEO’da önemli bir rol oynamaktadır, sadece miktarları artık önemli değildir – kalite çok daha önemli. Yüksek yetkili bir internet adresinden gelen tek bir geri dönüş, yüzlerce kolay erişilebilir internet sayfasına kıymet; ve çok düşük kaliteli geri bağlantılara güveniyorsanız, Google bu günlerde sizi cezalandırabilir. Dolayısıyla, geri bağlantınızın toplamının değil, dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan backlink profilinizin kalitesidir.

… Tüm backlink’lerinizin toplamı değil, dikkat etmeniz gereken backlink profilinizin kalitesi.

Daha yüksek kaliteli geri almak için? kıymetli içerik oluşturun. Cidden konuk bloglamaya başlayın, endüstrinizdeki nüfuz sahibi kişilerle iletişime geçin. Veba gibi ucuz spamsiz bağlantılardan kaçının.

Tekirdağ Web Tasarım SEO’nun yalnızca en belirgin ölçüm ölçümlerini ölçmekten çok daha fazlası var ve bunları geride bıraktıklarına inanılmış olduğunızda bunları iyileştirmek için mekanik eylemler alarak. Tekirdağ Web Tasarım SEO stratejisi, daha büyük resmi görme, deposunızda meydana gelen değişikliklerin anlamını toplamak ve bulgularınıza dayalı hızlı hareket etmek için daha azca malum ölçütleri kullanma mevzusunda daha fazladır.