03
Nis

Tekirdağ Web Tasarım

Tekirdağ Web Tasarım Web’in son 25 yılı hepsi kod ile ilgili. Programlama dillerini öğrenebilen ve bir metin editörünün gücünü koruyanlar inanılmaz ürünler ürettiler ve sık sık çok ödüllendirildiler.

Tasarımcılar önemli bir rol oynamış olsa da, sahnelerin gerisinde kalıyorlardı. Tasarımcılar, sınırlı araçların ve yavaş hareket eden standartların engellediği web geliştirme iş akışıyla her zaman çelişmektedir.

Web’in önümüzdeki 25 yılı tasarımla ilgili olacak. Web geliştirmenin gücünü kitlelere açarak daha fazla ilerleme kaydedebiliriz. Masaüstü yazılımının bir zamanlar baskı tasarımını iyi mi dönüştürdüğü yahut bloglama hizmetlerinin yayıncılık alanında iyi mi bir devrim yarattığı gibi, daha güçlü bir web tasarım yazılımı da web için nasıl yarattığımızı tamamen değiştirebilir.

Ilerleme paradoksu
Tekirdağ Web Tasarım 1999’da web tasarımına ilk girdiğimde, web tasarımcının araç setinin çoğunluğunu öğrenmek için sadece Dreamweaver ile birkaç ay oynadı. derhal hemen kendimi güçlendirdim ve bana gerçek para veren gerçek işletmeler için gerçek projeler almaya başladım.

Sadece bugün web tasarımına girmek tamamen farklı bir zorluk. Tarayıcılar daha standart ve öngörülebilir hale geldiklerinde, onlar için geliştirme için öğrenme eğrisi her zamankinden daha diktir. HTML ve CSS, kapsam bakımından önemli ölçüde genişlemiştir ve JavaScript, çoğu web sitesinin ve uygulamanın çok daha önemli bir bileşeni haline gelmiştir.

Web tasarım iş akışı etrafında biroldukça çerçeve ve araç oluşturmuş olsak da, derhal derhal hepsi kod tabanlı olarak kalıyor ve çoğu tasarımcının sahip olmadığı metin editörleriyle bir düzeyde rahatlık gerektiriyor. Çok sayıdaki çerçeve, yeni başlayanları bir seçim paradoksuna yönlendirerek, biroldukça kişinin temelleri anlamadan vazgeçmesine niçin oluyor.

Bu yeterli olmazsa, akıllı telefonların ve tabletlerin patlaması web tasarımcısının işini daha da zorlaştırdı. Tasarımcılar artık sabit genişlikte bir kanvas taşıyamaz ve tasarımlarının mümkün olan her çözünürlükte doğru bir şekilde ayarlanmasını ve yeniden doğrulanmasını sağlamalıdır. Ağ hızları, aşamalı geliştirme, medya sorguları, tarayıcı sorgulamaları vb. Için endişelenmeleri gerekiyor. Tüm bu sorunların çözümlerinin kod kütüphaneleri olmasına yardımcı olmaz.

Tekirdağ Web Tasarım Böylece web inanılmaz bir ilerleme kaydederken, gücünü kullanmanın giderek zorlaştığı görülüyor. Bu talihsiz bir durumdur, çünkü birçok insanoğlunun dışarıda bırakıldığından, nasıl kodlanacağını bilmedikleri anlamına gelir.

Tutuklanan gelişmeWeb geliştirmenin giderek karmaşıklaşmasına karşın, son 10 yılda görsel web tasarım araçlarında neredeyse sıfır ilerleme kaydedilmiştir. Dreamweaver’ın arkasındaki tüm momentum, Adobe satın almasıyla öldürüldü ve ortaya çıkan yeni çalgıların çoğu, yazım kurallarına dayanıyordu. Görünüşe gore kod, web için oluşturabileceğimiz tek ciddi yol olduğu bir sektör olarak kabul etmiş benzer biçimde güzel bir koltuk değneği sağladı.

Fakat niçin elle yazılmış kodu tek “uygun” çözüm olarak görmeliyiz? On yıllar boyunca, grafik tasarımcıları, kendi ortamlarında çalışmak ve onları Bézier matematik ve fiziksel dizgi detaylarını arındırmak için Photoshop ve Illustrator gibi enstrumanlara sahipti. Baskı tasarımcıları InDesign gibi görsel masaüstü yayıncılık yazılımlarına erişebilir. 3d sanatçıların direkt manipüle edebilecekleri modelleme ve animasyon yazılımı vardır. Ve gene de, web tasarımcıları iki alt seçenekle sıkışmış durumda: ya programcıları çalışma çözümlerine çevirmek için programcıları kodlamayı veya bunlara güvenmeyi öğrenmek. Bu tamamen kırık!

Üzücü gerçek şu ki, özellikle web oluşturma için muhteşem çalgılara sahip değiliz ve web’in potansiyelinin daha çok kilidini açmak için bunları oluşturmamız gerekiyor. Tasarımcılara kodlamayı öğrenmeleri gerektiğini söylemek iyi bir çözüm değildir.

Günümüzün grafik ve arayüz tasarımcılarının kabiliyetleri Tekirdağ Web Tasarım, fikirlerini hayata geçiren araçların çok uzağında. Kapsamlı bir web tasarım ortamına erişim sağlamak yerine, tasarımcılar yüzlerce farklı çerçeveyi, önişlemciyi ve kod parçacıklarını bir araya getirmeye çalışarak sorunları çözmeye zorlanıyorlar. bir çok tasarımcının kendilerini bunalmış hissetmesi ve fikirlerini icra etmek için başkalarına güvenmesi gerekliliği hiç de şaşırtıcı değildir.

İdeal bir web tasarım aracı
İdeal bir web tasarım aracı, web’in etkileşimli ortamına uymalı ve tasarımcının tuvalini direkt değiştirmesine izin vermelidir. Tasarımcıların bir editöre kod yazması gerekmiyor ve arkasından bir eylemin sonucunun fakatçlarına uygun olup olmadığını görmek için başka bir yere gitmesi gerekmiyor – yaratıcı çalışma yapmak için bu kadar zor bir yol!

İdeal bir web tasarım aracı, ortak web geliştirme ilkellerinin etrafında görsel soyutlamalar oluşturmalıdır. Tasarımcılara dinamik veriler oluşturma ve tasarımlara ve düzenlere kusursuz bir halde enjekte etme gücü vermelidir. JQuery komut dosyalarına başvurmadan kullanıcı etkileşimlerini görsel olarak belirtmeyi mümkün kılmalıdır. ek olarak, tasarımcıları esnek yoldam sistemleri ve tekrar kullanılabilir bileşenler oluşturmaları için güçlendirmeli ve programlamada arka plan gerektirmeden bunu yapmalıdır.

Tekirdağ Web Tasarım İdeal bir web tasarım aracı, kod ve uygulama özelliklerini aşmalı ve tasarımcıların hakkaten önemli olan şeylere odaklanmasına yardımcı olmalıdır – veri, güzel duyu, etkileşimler ve kullanılabilirlik şeklinde. Tasarımcılar veritabanları, FTP istemcileri, dosya küçültme, hatta HTML ve CSS kodları hakkında endişelenmemeli. aynı zamanda, web’i oluşturan teknolojilere saygı göstermeli, temiz, yapılandırılmış ve performans kodu üretmelidir.